Чинний президент США Джо Байден трохи випереджає свого головного ймовірного опонента на виборах президента-2024. Наразі 39% американців підтримали б Байдена, тоді як 38% – Дональда Трампа. Як ми бачимо, різниця між кандидатами буквально ледь помітна.
Такими є результати нового соціологічного опитування. Його провів Reuters та Ipsos.
У респондентів запитали, яким були б їхні електоральні симпатії, якби вибули відбулися прямо сьогодні. Помітно, що Трамп та Байден фактично зрівнялися і йдуть “ніздря в ніздрю”: один відсоток – це статистична похибка, і можна вважати їхні рейтинги ідентичними.
Опитування також продемонструвало, що багато американців досі не визначилися з вибором. Так, 11% заявили, що голосуватимуть за інших кандидатів, 5% сказали, що не голосуватимуть, а 7% сказали, що не знають або взагалі відмовилися відповідати.
“Опитування Reuters/Ipsos зібрало відповіді онлайн по всій країні, в ньому взяли участь 4094 дорослих американців, в тому числі 3356 зареєстрованих виборців. Похибка становить 1,8% для зареєстрованих виборців і 1,7% для всіх респондентів”, – йдеться в коментарях до дослідження.
Байден підростає, а Трамп падає
Динаміка електоральних уподобань американських громадян напередодні виборів є досить цікавою. Згідно з вищенаведеним опитуванням ми бачимо, що чинний голова держави випереджає свого суперника.
Однак якщо звернутися до інших соціологічних досліджень, то можна констатувати, що “впали” обидва кандидати. Адже раніше за Трампа були готові проголосувати приблизно 48% американців, а за Байдена – 43%. Розрив складав 5% на користь республіканця.
Опитування, в якому і Байден, і Трамп “провалилися” на один рівень, може свідчити про ще більш помітну поляризацію американського суспільства напередодні осінніх виборів. Електорат чітко розподілився на тих, хто за демократа і тих, хто за республіканця, причому розподілився наполовину.
Вирішувати результати виборів будуть ті, хто зараз ще вагається та не може дати точну відповідь, кого підтримує. Втім, не слід забувати, що в Америці діє складна електоральна система з колегією виборщиків. Тож результати можуть виявитися абсолютно неочікуваними – як, наприклад, 2016-го року, коли за кількістю голосів американців перемогла Гілларі Клінтон, але виборщики обрали Дональда Трампа.