Стратегія президента США Джо Байдена на уникання ескалації війни в Україні призвела до збоченої “інновації” в воєнній історії людства: коли союзники обмежують жертву агресії у праві на оборону. Про це в коментарі The New York Times розповів історик Єльського університету (США) Тімоті Снайдер.
Як зазначає NYT, протягом усієї війни Україні доводилося вести тривалі переговори з союзниками і влаштовувавати внутрішні суперечки, аби досягти чергового прогресу у поставках озброєнь. Це має два негативні наслідки. По-перше, Байден примудрився створити атмосферу розчарування та недовіри між Вашингтоном і Києвом. По-друге, Україна так і не отримала вагомих козирів, які б змусили Кремль сісти за стіл переговорів.
Натомість у Путіна з’явилася можливість сформувати концепцію вигаданих “червоних ліній”, які сам же Вашингтон тепер боїться перетинати, пише NYT.
Ми раптом опинилися у війні, де багато хто з нас переконані, що це нормально для росіян бути в Україні, але це ненормально для українців бути в Росії, що є повною інновацією в історії воєн. Ніхто ніколи раніше такого не стверджував, не кажучи вже про те, щоб змушувати своїх ворогів у це повірити. Це неймовірний психологічний успіх російської сторони, – каже Тімоті Снайдер.
На думку історика, саме така абсурдна ситуація, створена Білим домом, зрештою змусила Україну розпочати Курську операцію, аби розбити наратив про неприпустимість ударів по Росії.