Про це пише The New York Times, коментуючи заяви президента РФ Володимира Путіна в інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону.
Видання нагадує, що Путін закликав США “сказати нинішньому українському керівництву, щоб воно зупинилося і село за стіл переговорів”. Але опитані NYT «чиновники Байдена заявляють, що не розглядають ідею тиску на президента України» з цього приводу, пише haggin.az
«Незважаючи на слова пана Путіна, ми не побачили жодних дій, які б вказували на те, що він зацікавлений у припиненні цієї війни. Якби це було так, він відвів би свої сили і припинив свої безперервні напади на Україну», – заявили виданню в Раді національної безпеки США, маючи на увазі відведення російських окупантів на кордони 1991 року.
Раніше американські чиновники заявляли, що президент РФ не збирався вести “серйозні переговори” до закінчення президентських виборів у США у листопаді. За їхніми словами, російський президент хоче «почекати і подивитися», чи зможе Дональд Трамп повернутися до Білого дому, та запропонувати йому вигідніші умови.
Також видання передбачає, що пропозиції РФ про переговори можуть бути спрямовані на російську аудиторію, яка, судячи з опитувань, виступає за дипломатичне закінчення конфлікту.
Ще один чинник небажання Заходу закликати до переговорів – «небажання українського суспільства йти на компроміс із загарбником», через що «Зеленський занепокоєний внутрішньополітичними наслідками застосування іншої (дипломатичної – ред.) тактики». “Якщо не буде сигналу України про вимогу мирних переговорів, навряд чи буде поштовх з боку Вашингтона”, – йдеться у статті.
Семюел Чарап, аналітик щодо Росії у корпорації RAND, закликав говорити з РФ «в приватному порядку», щоб визначити реальні вимоги Путіна – чи справді він хоче припинити війну по лінії фронту чи ні.
«Ніхто не знає напевно – і ніхто не може знати напевно, якщо не спробує», – сказав Чарап.