Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо запропонував вдарити ракетою по Брюсселю. На його думку, це змусить Європарламент відмовитися від допомоги Україні далекобійною зброєю. Таку заяву політик зробив під час виступу з нагоди 80-річчю Карпатсько-Дуклянської операції, перебуваючи у польській Дуклі 6 жовтня – напередодні свого візиту в Україну.
Про це повідомляє видання Hlavný Denník. Фіцо заявив, що деякі члени Європарламенту “з легкістю весняного вітерця” говорять про передачу Україні ракет, таким чином “заохочуючи війну продовжуватися”.
“І раптом ми чуємо, як деякі члени Європарламенту з легкістю весняного вітерця говорять про ракети середньої дальності, про ракети великої дальності. Ну, образно кажучи. Можливо, одна така ракета могла б розбити якийсь фонтан у Брюсселі, щоб вони зрозуміли, про що, власне, йдеться”, – сказав словацький прем’єр.
Він закликав також “просити всіх зупинити війну”. Втім, політик чомусь не згадав, що Україну щодня атакує не Брюссель, а Росія.
“Мені шкода, що в Європі з’явилася така збочена мода, коли замість того, щоб зупинити гуркіт гармат, ми чуємо бурхливі оплески, гучні вітання і часто значні матеріальні рішення, які тільки заохочують війну продовжуватися”, – додав Фіцо.
Свою заяву про “удар по Брюсселю” прем’єр Словаччини зробив під час виступу з нагоди 80-річчю Карпатсько-Дуклянської операції у Дуклі в Польщі. Це відбулося 6 жовтня – перед його поїздкою в Україну. Тоді Фіцо заявив, що передасть всі повідомлення прем’єр-міністру України Денису Шмигалю.
Фіцо приїздив сьогодні й в Україну
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо через день після цієї заяви, а саме 7 жовтня, прибув в Україну з офіційним візитом. Він зустрівся з Денисом Шмигалем в Ужгороді.
Під час зустрічі Фіцо заявив, що Словаччина надаватиме Україні аварійні поставки електроенергії, якщо станеться блекаут. Крім того, країна підтримує ідею приєднання України до єдиної енергетичної системи ЄС.
Водночас Фіцо заявив, що Словаччина досить прохолодно ставиться до членства України в НАТО. Втім, вона братиме участь у всіх відповідних конференціях. Водночас проти вступу Києва в ЄС Братислава нічого проти не має.