В Адміністрації президента США Джо Байдена вирішили, як він може піти красиво, відзначив член Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу Олексій Панич. За його словами, там прийшли до висновку, що “залишити по собі вікову спадщину” — це зупинити війну в Україні, але не так, як того хоче Київ та українці.
“Залишити по собі вікопомну спадщину” — це нагнути Україну на те, щоби вона “добровільно-примусово” визнала свою часткову поразку у війні з Росією, після чого наші західні союзники проголосять це спільною перемогою України і Заходу “в межах реально досяжного”, — говорить Панич.
При цьому, за його словами, в Адміністрації Байдена порахували, якщо вдасться оголосити про таку “перемогу” до дня президентських виборів, то це нібито буде ще й великим козирем в руках кандидата від демократів Камали Гарріс, який до того ж виб’є великий козир із рук кандидата від республіканців Дональда Трампа.
Саме під такий сценарій, каже Панич, на Заході і готують суспільну думку. Втім, за його словами, Києву навіть готові видати “втішний приз” у вигляді ймовірного вступу в НАТО. Правда, каже експерт, при цьому на Заході просто замовчують, що мова йде не про саме членство, а лише про початок процесу вступу, який може нічим не завершитися.
“В обмін на це Україна має домовитися з Росією не просто про припинення вогню, але й про фіксацію лінії протистояння, тобто має де-факто визнати за Росією всі території, які вона наразі захопила і ще встигне захопити на момент укладення домовленості”, — говорить Панич.
При цьому він звертає увагу на те, що у разі початку процесу вступу до Альянсу в України будуть надійно зв’язані руки в питанні повернення цих територій силою, адже будь-який рух в цьому напрямі точно буде гарантувати, що процедура вступу в НАТО не завершиться ніколи або його зірвуть.
Ставка робиться на те, що РФ буде контролювати території України, доки не розпадеться. Але правда в тому, підкреслює експерт, Захід докладе всіх зусиль, щоб цього не сталося.
“Кажучи зовсім просто, нас розводять, і не на “Мінські домовленості — 3”, а на “Будапештський меморандум — 2”. Все заради “спадщини Байдена” (і сприяння перемозі Гарріс), але за цей проект радісно схопилися й інші західні партнери”, — підкреслив Панич.
За його словами, тиск на Україну зростатиме і досягне своєї кульмінації на черговому засіданні Рамштайн, яке відбудеться на рівні лідерів держав.
“Якщо там виникне ситуація “всі проти Зеленського / Зеленський проти всіх”, нашому Президенту не позаздриш”, — підкреслив експерт.
За його словами, за підсумками Рамштайну, або президента Володимира Зеленського змусять прогнутися під союзників, або він прогне їх під виконання “формули миру”, або ж сторони ні до чого не домовляться.