Кліматична зима в Україні не зникла, але з року в рік стає усе коротшою. Про це в інтерв’ю “Главкому” розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН України Віра Балабух.
Вона зазначила, що кліматична зима – це період, коли середня добова температура тримається нижче нуля. Торік у Києві було два окрремих періоди із мінусовими температурами – з 19 листопада под середину грудня, а потім ще майже три тижні у січні.
“Цієї зими у Києві були періоди, коли температура опускалася нижче нуля, хоча й були вони короткочасними. Так що кліматична зима, хоч і не тривала, але у нас була останніми роками. А от те, що вона з року на рік скорочується – так, це якраз наслідок тих глобальних змін клімату, що спостерігаються на нашій планеті”, – каже Балабух.
За словами метеоролога, свою роль у цьому відіграють не лише парникові гази, але й певні астрономічні чинники. Наприклад, зараз сонячна активність перебуває на своєму піку.
“У роки сонячної активності температура повітря на Землі завжди дещо вища”, – пояснила Балабух.
Разом з тим вона визнала, що економічна активність людини значно посилила ефект від природних циклів, що впливають на клімат.