Під час спалаху стався великий викид корональної маси.
На Сонці стався спалах, тому найближчим часом на Землі очікується магнітна буря. Про це повідомляє The Watchers.
Як повідомляється, виверження сталося близько 20:00 UTC (22:00 за Києвом – ред) 5 березня. Під час спалаху стався великий викид корональної маси, який, як очікується, злегка зачепить Землю наприкінці дня 8 березня. Також 9 березня можливі невеликі геомагнітні бурі класу G1.
Учені проаналізували подію і встановили, що більша частина викидів, імовірно, пройде на південь і за орбітою Землі. Однак наприкінці 8 – на початку 9 березня частина викиду злегка все ж зачепить Землю.
Також 6 березня стався ще один спалах. Аналіз його триває, проте вчені припускають, що більша частина викидів не досягне Землі.
Очікується, що активність Сонця продовжиться на низькому рівні, з невеликою ймовірністю спалахів класу М до 9 березня.
Що таке магнітні бурі та як вони впливають на нас
Магнітні бурі – це явище у верхніх шарах атмосфери і магнітосфери Землі, спричинене взаємодією заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі.
Магнітні бурі можуть спричиняти деякі фізіологічні та психологічні зміни у людей. Деякі дослідження пов’язують їх із погіршенням сну, змінами артеріального тиску і навіть підвищенням рівня стресу. Деякі люди повідомляють про головний біль, дратівливість і зміни настрою в періоди магнітних бур.
Дехто вважає, що магнітні бурі можуть впливати на біоритми організму, що призводить до тимчасових розладів. Незважаючи на це, наукові дослідження в цій галузі все ще потребують додаткових підтверджень.