Дехто стверджує, що використання косметики для волосся та шкіри голови робить її менш здоровою. Мовляв, волосся миється само собою, якщо пірнати чи помістити його під проточну воду. Але насправді ця ідея є оманливою, кажуть експерти. Шампунь – це точно не шахрайство, переконані трихологи.
Фактично, шкіра голови з її десятками тисяч фолікулів і сальних залоз потребує чи не більше уваги, ніж інші частини тіла. Уявіть, що сталося б, якби ви перестали мити пахви. Відбудеться розмноження бактерій і дріжджів, оскільки вони процвітають у жирному середовищі. З волоссям відбувається те саме, якщо не промивати шкірне сало та піт як слід.
Блискуче волосся без шампуню
Проте дехто стверджують, що волосся виглядає блискучим після кількох тижнів без використання шампуню. Пояснення просте. Якщо хтось користується жорстким шампунем, а потім на якийсь час припиняє це робити, природні олії з сальних залоз шкіри голови більше покриють волосся. Але з часом воно накопичиться та матиме неприємний запах.
Який шампунь обрати
Жорсткі шампуні включають ті, що містять більший відсоток лаурилсульфату та хлориду натрію. Вони можуть позбавити волосся захисного покриття. Інші шампуні, яких також слід уникати, це ті, які обіцяють зробити волосся здоровішим на вигляд.
Шампуні, що мають більшу концентрацію натуральних інгредієнтів, таких як ефірні олії, діють м’якше.
Як часто мити голову
Частота миття голови залежить від типу шкіри голови, текстури волосся та особистих уподобань. У деяких людей занадто часте миття може спричинити пошкодження волосся та свербіж і сухість шкіри голови.
Для інших недостатнє миття може зробити волосся жирним і млявим, а також створити нездоровий мікробіом шкіри голови – екосистему бактерій. Тож, підберіть шампунь, який вас влаштовує та мийте ним голову регулярно, щодня чи щотижня.