Звичайний поріз папером може викликати занадто сильний біль, попри його незначні розміри. Науковці пояснюють, що причина криється в особливостях нашої шкіри та унікальній природі самого паперу, інформує IFL Science.
Хоча поріз папером виглядає незначним, багато хто підтвердить, що цей біль дуже гострий. Науковці виявили, що все залежить від чутливих ділянок тіла, на яких зазвичай трапляються такі порізи, як-от пальці та губи. За словами професора сімейної медицини Габріеля Ніла з Техаського університету A&M, ці частини тіла містять численні нервові закінчення, що забезпечують велику чутливість до навіть найменших відчуттів, таких як легкий дотик або тепло.
Паперовий поріз активізує нервові клітини на поверхні шкіри, але не ушкоджує їх глибоко, що провокує сильний і різкий біль. На відміну від глибших порізів, які з часом загоюються, створюючи скоринку, поріз від паперу залишається відкритим, бо є занадто неглибоким для утворення струпу. Це означає, що поріз буде постійно подразнюватися при будь-якому русі пальця чи дотику до інших поверхонь протягом дня.
Крім того, хоча папір виглядає гладким, під мікроскопом його край нагадує маленьку пилку, а не чистий зріз. Через це поріз не є акуратним, що створює додаткові мікроподразнення на шкірі й посилює біль. Розташування порізу на пальцях — частинах тіла, що активно використовуються, — лише поглиблює проблему, адже кожен рух нагадує про пошкодження.