Після довгих років досліджень фахівці зрозуміли закономірність, що сприйняття часу змінюється з віком і важливо навчитися жити сьогоденням, не зациклюючись на минулому.
Багато людей помічали, що з віком час починає здаватися швидше. Це, на думку вчених, має наукове пояснення.
Професор машинобудування Адріан Бежан стверджує, що сприйняття часу залежить від того, як мозок опрацьовує інформацію, пише портал ladbible.
У молодості ми сприймаємо світ як серію яскравих подій та картинок, що створює відчуття довгих та насичених періодів. У зрілому віці мозок уповільнює обробку інформації, оскільки нейронні мережі стають складнішими, і електричні сигнали проходять через більшу кількість нейронів.
Це робить сприйняття часу швидше, тому що мозку доводиться працювати повільніше.
Дослідження підтверджують, що з віком ми починаємо відчувати час більш стисло. Наприклад, дослідження Ліверпульського університету показало, що дорослі у Великій Британії вважають, що Різдво настає швидше з кожним роком. У той час як в інших країнах, наприклад, в Іраку, люди відчувають, що Рамадан настає з більшою швидкістю.
Бежан також пояснив, що коли ми стаємо дорослими, нам складніше сприймати нові та незвичайні події. Життя стає більш передбачуваним, і ми не фіксуємо такі моменти, як у дитинстві.
Це також може створювати відчуття, що час іде швидше, оскільки немає свіжих вражень, які б затримати сприйняття. Для маленьких дітей один рік – це значний відрізок часу, а для дорослої людини він здається набагато коротшим.
Професор порекомендував уповільнити темп життя, додавати в нього нові враження, робити щось незвичайне.
Сінді Лустіг, професор психології, додала, що якщо людина виконує одні й ті самі дії день за днем, їй здається, що час тягнеться. Важливо усвідомлювати, що ми можемо контролювати наше сприйняття часу, і варто зосереджуватись на сьогоденні, а не зациклюватися на минулому, щоб не дати життю прослизнути повз нас.