Президент України Володимир Зеленський намагається вийти з конфліктної ситуації навколо угоди про корисні копалини за рахунок Кабміну та Верховної Ради. Сам український лідер якщо і підпише з президентом США Дональдом Трампом документ (як заявляв раніше), то це буде лише рамкова угода, а реальний документ із зобов’язаннями України перед США ратифікуватиме парламент – і візьме на себе відповідальність замість Зеленського. Таку думку висловив народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко.
Напередодні йшлося про те, що Зеленський 28 лютого може приїхати до Вашингтона, щоб підписати документ із Трампом на рівні президентів. Однак Гончаренко звертає увагу, що від України рамкову угоду підписуватиме перша віце-прем’єр-міністр економіки Юлія Свириденко, яка вела переговори зі США.
“Угода дуже рамкова, всі деталі в наступній угоді. А наступну угоду має ратифікувати Верховна Рада. Володимир Олександрович у своєму стилі — придумав щось непотрібне, але потужне, далі отримали проблеми, героїчно з них виходимо, далі (Зеленський) непохитно і надпотужно переклав це все на Кабмін і Раду”, — підкреслив критик.
Нардеп вже не раз наголошував, що ідея “продати” Трампу українські рідкісноземельні метали (а тепер у списку й інші ресурси ) належить саме Зеленському та нікому іншому.
У рамковій угоді є позитив, визнає Гончаренко. Там немає цифр і не йдеться про нібито “борг” України за допомогу, надану США. Нардеп вважає, що визнання зобов’язань України відшкодовувати раніше надану допомогу “відкрило б скриньку Пандори”.