У Сполучених Штатах планують зосередити увагу на гарантуванні безпеки Тайваню, однак не виключено, що острів може стати об’єктом торгу в потенційних домовленостях Дональда Трампа з Китаєм. Ідея відриву Росії від Китаю, за словами колишнього посла України в США та Франції Олега Шамшура, не має шансів на реалізацію, оскільки Москва надто сильно залежить від Пекіна.
В інтерв’ю для “Главреду” Шамшур зазначив, що Китай уважно спостерігає за розвитком російсько-української війни, а Сполучені Штати під керівництвом Трампа, найімовірніше, не стануть надійною гарантією безпеки для Тайваню.
“Китай пильно стежить за ситуацією. Незважаючи на те, що в меморандумі Гегсета для Пентагону декларується нібито підтримка Тайваню, у колах американських експертів не відкидають сценарію, за якого Тайвань може стати розмінною монетою в політиці Трампа щодо Китаю. Повних гарантій безпеки немає, особливо в ситуації, коли Штати вимагають від Тайваню збільшити витрати на оборону до 10% ВВП. Це абсолютно безпрецедентна цифра. Навіть Сполучені Штати на свою оборону стільки не витрачають”, — зазначив Шамшур.
На думку дипломата, Сполученим Штатам не вдасться реалізувати амбітну ідею Трампа щодо розриву партнерства між Росією та Китаєм.
“Зрештою, я не думаю, що Трамп зможе реалізувати свою ілюзорну ідею щодо відриву Росії від Китаю. Залежність Москви від Пекіна дуже сильна, а Росія і Путін зацікавлені в розвитку і продовженні підтримки Китаю. Тому ідея Трампа приречена. У Китаї також напевно уважно стежать за цим романсом, який начебто сформувався між Росією і США. Утім, навряд чи Пекін серйозно занепокоєний, китайці мають бути непогано обізнані про плани Москви щодо розвитку відносин із Вашингтоном”, — наголосив Олег Шамшур.