Названі “популярні” симптоми постковідного синдрому перехворілих на COVID-19

Названі «популярні» нездужання перехворілих на COVID-19.

Більшість українців, які подолали COVID-19, ще довгий час після одужання відчувають слабкість та швидко втомлюються. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані дослідження щодо поширеності так званих постковідних симптомів в Україні, проведеного дослідницьким центром Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії “Дарниця“, інформує Експерт.

Фахівці опитали понад 1500 чоловіків та жінок віком від 18 до 60 років з Харкова, Києва, Львова, Одеси, Запоріжжя та Дніпра. Дослідження проводилося 2-4 листопада. Постковідний синдром – це наявність симптомів хвороби у людини навіть через 12 тижнів після інфікування. Він може розвиватися як у людей, які перенесли хворобу тяжко, так і у тих, хто перехворів у легкій формі.

Опитування показало, що 80% людей після одужання відчувають симптоми, пов’язані з нервовою системою, 65% – з психоемоційним станом та 60% – з дихальною системою. Серед найпоширеніших симптомів – загальна слабкість (у 59% опитаних), швидка втомлюваність та безпричинна втома (55% та 46% відповідно).

Крім того, більше третини респондентів повідомили про відсутність нюху та частий головний біль. Про те, що синдром вдалося подолати, заявили 43% хворих, але симптоми продовжують проявлятися у 44% осіб. У “Дарниці” використали отримані дані, щоб актуалізувати та доповнити інформацію про пост-COVID синдром у межах її інформаційного онлайн-проєкту Postcovid.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии