Грузія, Вірменія та Казахстан допомагають Росії обходити санкції

Грузія, Вірменія та Казахстан активно допомагають Росії обходити західні санкції, введені проти Москви через її вторгнення до України. Про це йдеться у публікації Politico.

Про активізацію бізнесу з перепродажу у цих країнах свідчить значне зростання експорту до Росії. Йдеться головним чином про постачання недоступних Росії західних товарів.

Митні дані з платформи Trade Data Monitor свідчать, що обсяг торгівлі Грузії з Росією з того часу, як почалися військові дії в Україні, зріс майже на 22%, а кількість алкоголю, який країна експортує до Росії, зросла більш ніж на 120%.

Експорт Казахстану з Росією зріс у той самий період на 57%.

За даними Світового банку, ВВП Вірменії, яка підтримує тісні торговельні зв’язки з Росією, минулого року несподівано зріс на 11%, тоді як експорт до Росії збільшився вп’ятеро, а переведення з Росії підскочили у сім разів у порівнянні з минулим роком.

«Нові шляхи постачання, які постачають росіян алкоголем, предметами розкоші та іншими товарами, підривають зусилля Європи щодо покарання Москви і мають бути заблоковані», — заявив в інтерв’ю виданню міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

За його словами, Вільнюс закликає ЄС призначити комісара з нагляду за розробкою та застосуванням санкцій проти Росії та її партнерів.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии