Литва вперше в історії відключиться від російської електросистеми

Литовська влада вперше в історії відключиться від російської електросистеми, остаточно розірвавши таким чином усі енергетичні зв’язки з Москвою. Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на мережевого оператора Литви Litgrid. Тестове відключення пройде в суботу з 11:00 до 21:00 за місцевим часом, у цей період Литва перейде на власні джерела енергії, а також імпорт зі Швеції та Польщі.

Агентство зазначає, що балтійські країни, серед яких Литва, Латвія та Естонія, вже відмовилися від постачання російського викопного палива, проте історична залежність від постачання електрики — найскладніша проблема для цих країн, з якою вони поки що не могли впоратися. Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну балтійські країни активізували заходи щодо зниження залежності від Росії та, відповідно, скорочення доходів Москви від продажу електроенергії.

«Вперше в історії електроенергетична система Литви працюватиме повністю незалежно, тому ми беремо на себе відповідальність за підготовку до випробувань та будемо готові до всіх сценаріїв. Споживачі не помітять тесту», – пообіцяв гендиректор Litgrid Рокас Масюліс.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии