В Росії заарештували трьох розробників гіперзвукової ракети «Кинжал»

У Росії розробників гіперзвукових ракет «Кинжал» заарештували за держзрадуЗа даними ЗМІ це Олександр Шиплюк – директор Інституту Точної та Прикладної Механіки, Валерій Звегінцев – доктор техничних наук, засновник лабораторії аерогазодинаміки високих швидкостей ІТПМ та Анатолій Маслов – головний науковий співробітник ІТПМ.

Троє вчених новосибірського Інституту теоретичної та прикладної механіки (ІТПМ), які займалися створенням гіперзвукових літальних апаратів, були по черзі заарештовані силовиками за статтею, максимальне покарання за якою цього року стало довічним.

16 травня співробітники ІТПМ опублікували відкритий лист, у якому повідомили про арешт за підозрою в держзраді Валерія Звегінцева – доктора технічних наук та головного наукового співробітника, який заснував в інституті лабораторію аерогазодинаміки великих швидкостей.

За даними росЗМІ, Звегінцев був затриманий за публікацію на тему газової динаміки у зарубіжному науковому журналі.

З 7 квітня Звегінцев перебуває під домашнім арештом. Його безпосередній керівник, директор ІТПМ Олександр Шиплюк, у серпні минулого року був поміщений у СІЗО «Лефортове» за кілька днів після арешту головного наукового співробітника Анатолія Маслова. Обидва вчені наразі перебувають під вартою у слідчому ізоляторі “Лефортово”. Обом пред’явлені звинувачення за статтею 275 КК РФ «Держзрада». За даними Academ.info, Маслова запідозрили у передачі Китаю даних, пов’язаних із гіперзвуковими технологіями.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии