При ЕКЗ використовувався основний генетичний матеріал (99,8%) батька та матері та мітохондрії від жінки-донора.Процедуру розробили для запобігання генетичним захворюванням у ембріонів із групи ризику, пише The Guardian.
Народження таких дітей стало можливим завдяки процедурі екстракорпорального запліднення (ЕКО), в якій застосовувався метод цитоплазматичної заміни: зі сперматозоїдами та яйцеклітиною батька та матері були використані мітохондрії з яйцеклітин жінки-донора. В результаті дитина отримала близько 99,8% ДНК своїх батьків, але незначна частина генетичного матеріалу – 37 генів – належать донору.
Процедура допомагає запобігти невиліковним спадковим захворюванням у дитини, якщо в її матері є мітохондріальні дефекти. У Великій Британії першими почали проводити подібні дослідження. 2015 року лікарям Ньюкаслської клініки дозволили здійснювати цитоплазматичну заміну.
В Управлінні запліднення та ембріології (HFEA) королівства виданню повідомили, що в країні народилося вже кілька дітей із використанням такої технології. Їх точну кількість у відомстві не назвали з міркувань конфіденційності, але сказали, що станом на кінець квітня їх було менше п’яти. У 2018 році в країні схвалили два подібні експерименти.
Раніше діти з генетичним матеріалом від трьох людей народжувалися у Греції, Мексиці та Україні.
В тренді:
- Кременчук може опинитися під водою за 45 хвилин: екстрені заходи у разі руйнування ГЕС
- Однокімнатна квартира у Львові чи трикімнатна в Харкові: ціни на оренду здивують
- Якщо ви все-таки влипли: штрафи від ТЦК здиратимуть по-новому, але обіцяють знижку
- Меркель назвала головну проблему Трампа: при чому тут Маск
- Путін може застосувати ядерну зброю лише за однієї умови – Клімкін
- У Росії багатодітна родина планує назвати дитину на честь ракети «Орєшнік»
- Нардеп Гончаренко спростував здобутки Укрнафти, озвучені Президентом
- Три роки до нового удару Росії: попередження Залужного