В Ірані погрожують ув’язненням жінкам, які не дотримуються правил носіння хіджаба

Як інформує Експерт, з такою заявою виступив голова Верховного суду Ірану Голям Хосейн Мохсен-Еджеї, повідомляє IRNA.

«Публічне зняття головного убору суперечить цінностям державної системи Ірану, і ті, хто чинить подібні дії, буде покарано. Відмова від носіння хіджабу є порушенням принципів шаріату та законодавчих норм», — сказав він.

Мохсені-Еджеї також наголосив, що вважає зняття хустки вчинком, який «порушує громадський порядок і завдає шкоди моральності». Влада Ірану, зазначив він, зробить усе можливе і задіяти інститути судової та виконавчої влади, щоб припинити подібні дії з боку громадянок Ісламської Республіки.

10 січня генпрокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері доручив правоохоронцям посилити боротьбу із порушеннями правил носіння хіджабу. Співробітники сил правопорядку, зазначив він, зобов’язані затримувати осіб, які вчинили ці правопорушення, і передавати в руки правосуддя для застосування покарання. Відповідно до ісламського кримінального кодексу порушницям, крім штрафів, загрожує позбавлення волі від 10 днів до 2 місяців.

Крім того, до них можуть застосовуватися додаткові заходи адміністративного характеру, зокрема звільнення з державної служби, посилання, заборона виїзду з країни та контакти з опозиційними організаціями, конфіскація майна. Ще більш серйозне покарання чекає на тих, хто переконує і заохочує інших до відмови від носіння хіджабу: вони можуть бути засуджені до тюремного ув’язнення від року до 10 років.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии