Китай будує пускові шахти для ядерних ракет, – ЗМІ

Згідно інформації, представленої Центром досліджень у галузі нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна, Китай будує понад 100 пускових шахт для ядерних ракет.

Супутники зафіксували будівництво на території Китаю 119 об’єктів, ідентифікованих як шахти для міжконтинентальних балістичних ракет, що здатні нести ядерні боєголовки, повідомляє The Washington Post. Про це інформує Експерт з посиланням на Укрінформ.

«Щонайменше 119 майже ідентичних будівельних майданчиків мають елементи, які повторюють видимі особливості вже наявних пускових установок китайського арсеналу балістичних ракет з ядерними боєголовками», – йдеться в повідомленні. При цьому видання посилається на дані Центру досліджень у галузі нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна в Каліфорнії, який проаналізував інформацію, отриману з комерційних супутників.

Зазначається, що будівництво ведеться на «посушливій ​​ території в сотню квадратних миль» у провінції Ганьсу. Якщо Китай збудує понад 100 нових ракетних шахт, це означатиме «історичні зміни» для країни, яка володіє «відносно скромними» запасами ядерної зброї – від 250 до 350 одиниць, вказує WP. Водночас у публікації вказується: «Фактична кількість нових ракет, які розміщуватимуться в цих шахтах, невідома, але може бути значно меншою. У минулому Китай уже будував імітаційні шахти».

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии