Японія продовжить фінансувати американські військові бази

Японія прийняла рішення про продовження на рік умов розподілу витрат на утримання військових баз США в країні, на яких дислоковані в сукупності 55 тисяч американських військовослужбовців.

Про це повідомляє Експерт з посиланням на інформаційне агенство Анадолу.

Уряди Японії та США 24 лютого поточного року домовилися про продовження на рік умов розподілу витрат на утримання американських баз. Документ був схвалений в Палаті представників 23 березня.

Відповідне рішення також прийняла Консультативна рада Японії. Термін угоди закінчувався в березні 2021 року. Витрати, які понесе японська сторона в рамках угоди, складуть 1,83 млрд доларів.

Американські та японські військовослужбовці. Фото: з відкритих джерел

Згідно з умовами двосторонньої угоди про безпековий союз Токіо з 1978 року покриває витрати на обслуговування, застосування, робочу силу і навчання військового контингенту США в Японії.

Японія і США також почнуть переговори щодо зміни з 2022 фінансового року умов угоди, яка зазвичай продовжується раз на 5 років.

Все це відбувається на тлі загострення відносин Китаю зі своїми сусідами в регіоні, та його територіальних притензій.

Нагадуємо, що Міністр оборони США Ллойд Остін, запевнив свого японського колегу Нобуо Кісі, що Вашингтон готовий надавати допомогу у відстоюванні суверенітету Японії над спірними островами Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао) в Східно-Китайському морі.

Архіпелаг Сенкаку. Фото: EPA/UPG

Про це йдеться у повідомленні Інтерфакс-Україна.

“Міністр Остін підтвердив, що острови Сенкаку підпадають під дію статті 5-ї американо-японського Договору про безпеку, і Сполучені Штати, як і раніше, виступають проти будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво в Східно-Китайському морі”, – йдеться в поширеному Пентагоном повідомленні про розмову.

Острови Сенкаку (Дяоюйдао), що перебувають під японським контролем, тривалий час залишаються предметом територіальної суперечки між Японією і Китаєм.

Договір передбачає взаємну військову допомогу у разі збройного нападу третьої сторони на одного з його учасників.

Новости партнеров