Для ВМС України в Шотландії побудують перші ракетні катери

Ракетні катери Fast Inshore Attack Craft (FIAC) для України почнуть будувати на суднобудівному заводі Babcock Rosyth у Шотландії.

Як пише Експерт, про це повідомило британське видання Navy Lookout з посиланням на власні джерела.

За даними видання, шотландські кораблебудівники побудують головний катер і, можливо, другу одиницю. Виробництво інших шести буде розгорнуто в Україні.

Спочатку планувалося, що проєкт катерів розроблять на базі кораблів класу Barzan, спроєктованих Vosper Thornycroft, проте згодом від цієї ідеї відмовилися, зупинившись на іншому проєкті – Protector.

Для України в рамках угоди з Великою Британією побудують вісім FIAC на основі модифікованої та оновленої 50-метрової конструкції Protector (P50-U).

Для ВМС України в Шотландії побудують перші ракетні катери

Верфі Babcock Rosyth у Шотландії

Кораблі оснастять обладнанням британського й українського виробництва, а також виробництва інших країн.

Швидше за все, їх озброять артилерійськими установками малого і середнього калібру, вісьмома протикорабельними ракетами з контейнерним пуском і легким зенітно-ракетним комплексом.

Водотоннажність катерів складе 500-600 тонн.

Крім проєкту FIAC, у Babcock є контракт на модернізацію берегових споруд ВМС України та ремонт двох мінних тральщиків RN (колишні HMS Ramsey і Blyth) перед їх передачею українському флоту.

HMS Ramsey прослужив Королівському флоту 21 рік, проходивши морями 175 тисяч миль, а HMS Blyth за 20 років служби пройшов 185 тисяч миль.

Роботи будуть вестися відповідно до Меморандуму про реалізацію проєктів морського партнерства, який був підписаний 21 серпня року в Одесі.

Фінансувати їх будуть за рахунок коштів кредиту в розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів, виділеного Британією Україні.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии