Спеціалісти турецької оборонної компанії Troy Teknoloji Savunma розробили нову міні-ракету для оснащення БПЛА і безпілотних наземних транспортних засобів.
Як пише Експерт, про це повідомляє турецьке міжнародне інформаційне агентство Anadolu.
Повідомляється, що ця турецька компанія, створена у 2004 році в Анкарі, і спеціалізується на високотехнологічних розробках в оборонній сфері.
Цей боєприпас у вигляді міні-ракети призначений для використання в ході антитерористичних операцій в Туреччині та за її межами, в тому числі в умовах міста.
Новим 40 мм керованим і некерованим боєприпасом можуть бути оснащені невеликі безпілотні літальні апарати з обмеженим корисним навантаженням.
Компанія Troy Teknoloji Savunma розробила нову міні-ракету для оснащення БПЛА і безпілотних наземних транспортних засобів. Зображення: Troy Teknoloji Savunma
Зазначається, що для запуску міні-ракет довжиною в 170 мм створений 550 мм пусковий механізм. Маса міні-ракети разом з одноразовим пусковим механізмом становить 500 грам.
На БЛА можна розмістити до 6 ракет. Максимальна дальність ураження міні-ракети складає 2 км, ефективна дальність – 100-500 метрів.
Протипіхотна боєголовка ефективна в радіусі 12 метрів. Бронебійність відповідає 2-му рівню по стандарту STANAG 4569.
Відзначається, що боєприпас є простим в експлуатації, економічним у порівнянні з аналогами і є повністю турецькою вітчизняною розробкою.
Варто нагадати, що турецький модульний боєприпас Kuzgun досяг дальності у 250 км з турбореактивним двигуном.
Авіаційні боєприпаси Kuzgun Фото: defenceturk.net
Боєприпас в залежності від потреби буде оснащуватися різними бойовими частинами – уламково-фугасною, термобаричною чи кумулятивна, а для наведення використовує інерціальну систему по GPS.
У концепції KUZGUN, продемонстрованій на IDEF 2019, боєприпаси планувалося використовувати із сухопутних, морських та повітряних систем. Тобто це ракета різних класів – «море-земля», «земля-земля» та «повітря-земля».
При своїй вазі у 100 кг Kuzgun зможе використовуватися з різних пілотованих та безпілотних літальних апаратів – БПЛА Akinci, літаками Hürjet, Hürkuş-C, F-16 та перспективний MMU. Окрім турецьких збройних сил, боєприпас пропонуватимуть і на експорт до зацікавлених країн.