МОЗ проведе перевірку кожної медичної установи на дотримання виплат нових окладів лікарям

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою встановив базову заробітну плату для медичних працівників на рівні — 13 500 гривень для медичної сестри та 20 тисяч — для лікаря. МОЗ перевірить всі медзаклади на дотримання відповідних виплат.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на брифінг міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, передає Експерт.

За його словами, ситуація, коли на рахунках лікарні лежать десятки мільйонів гривень залишку, а при цьому медичний колектив працює за мінімалку – абсолютно неприпустима.

“Тому МОЗ ініціюватиме проведення Держаудитслужбою перевірки кожної медичної установи, яка у своїх звітах демонструватиме неспроможність виплатити нову базову заробітну плату. Так само перевірки чекатимуть і на ті лікарні, в яких керівники примусово намагаються перевести медиків на неповну ставку, при цьому залишаючи працювати повний робочий день”, – заявив Ляшко.

Ляшко повідомив, що керівник закладу, який вирішить таким чином “зекономити” бюджет лікарні за рахунок звичайного лікаря чи медсестри, отримає покарання.

Він додав, що Міністерство охорони здоров’я створило контакт-центр, де за номером телефону: 0-800-60-20-21 можна отримати відповіді щодо формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я, госпітальних округів та виплат базової заробітної плати.

Як повідомлялося, 12 січня Кабінет Міністрів затвердив постанову про підвищення заробітної плати лікарів і медсестер у 2022 році. Згідно з документом з 1 січня 2022 року зарплата лікаря має становити щонайменше 20 тис.грн, для медсестри – щонайменше 13,5 тис. грн.

Дана постанова поширюється абсолютно на всіх працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Медзаклади, які фінансуються за єдиною тарифною сіткою, зобов’язані дотримуватись даної постанови. Нині вони отримали право робити доплати до встановленого рівня зарплати більші, ніж передбачені єдиною тарифною сіткою.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии