У КМДА заявили, що майже 20% бомбосховищ у Києві не готові до використання

Із майже 5 тисяч бомбосховищ, які офіційно є в Києві, приблизно 19% не готові до використання в якості укриттів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на главу департаменту муніципальної безпеки Романа Ткачука, передає Експерт.

Він пояснює це тим, що деякі бомбосховища перейшли в приватну власність. Нові власники не дають провести інвентаризацію, а тому місто не може дозволити людям евакуюватися туди. Крім того, окремі керівники ОСББ також не дають доступу до підвальних приміщень.

У КМДА зазначили, що в таких приміщеннях можна пересидіти лише близько двох годин, вони не обладнані для тривалого перебування людей, оскільки там немає запасу продуктів і питної води.

Безпосередньо підготовили до можливих надзвичайних ситуацій близько 500 сховищ. У цих підготовлених бомбосховищах можна перебувати 2-3 доби.

Решта із 5 тисяч сховищ є об’єктами подвійного призначення (підземні переходи, паркінги, 47 підземних станцій метро).

За даними КМДА, у Києві налічується 4913 укриттів, це цокольні та підвальні приміщення, підземні переходи й автопаркінги, станції метро.

За даними іноземних розвідників, у жовтні-листопаді Російська Федерація почала стягувати війська на кордон з Україною. Американська розвідка вважає, що Росія планує широкомасштабний військовий наступ на Україну, який може статися на початку 2022 року.

У квітні 2021 року, під час попереднього скупчення російських військ біля українських кордонів, у Києві оновили карту бомбосховищ. Її можна переглянути тут.

Сховища – це спеціальні захисні споруди, які знаходяться на підприємствах для максимального захисту робочої зміни. Наприклад, на лікарнях, хлібокомбінатах, підприємствах критичної інфраструктури. Вони, в першу чергу, призначені для захисту самих співробітників даного підприємства, уточнив Ткачук.

За його словами, і в сховищах і в укриттях з 2014 року проводилися постійні перевірки. Зараз ці об’єкти промарковані, на їх дверях має бути оголошення, що це об’єкт цивільного захисту, із зазначенням прізвища контактної особи та номера телефону людини, у якої знаходяться ключі від укриття

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
1 Комментарий
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Юрий Сидоренко

бомбоубежище в доме Мазепы 3 (18й подъезд) отдано кому — Просвитней Ассамблее. Странно все это еще и потому, что оттуда вместо студентов выходят несколько раз в год какие-то элементы в военной форме, а иногда мускулис тые ребята с надписью СИЧ на майках. Говорят под крышей этого просветительского заведенеия прячется крайне правая организация С-14. Не знаю, но мне нравится, что в моем дворе находятся такие воинствующие элементы. Их же кто-то сюда пристроил. А для чего, не известно, только догадываться можно. Я сам живу в этом доме, несколько раз пробовал с ними разобраться что они тут делают, но они порказывают корочки полиции и чхать хотели на нас, жильцов. Кто-то их туту держит зачем-то.