Економіка

Українці зможуть отримати до 100 тис. грн на відкриття бізнесу: деталі

Безробітні та незаможні українці з 1 січня 2022 року можуть отримувати фінансову допомогу від держави для старту власного бізнесу. Допомога надається у межах нової бюджетної програми, розробленої Міністерством соціальної політики, – “Рука допомоги”. Розмір допомоги становитиме до 15 мінімальних зарплат – станом на початок 2022 року, це 97 500 грн.

Про це повідомило Мінсоцполітики, передає Експерт. Там зазначили: допомога є поворотною, тобто в майбутньому ці гроші потрібно буде державі повернути.

“Ця сума може бути використана лише для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання та матеріалів. Сума, яка повертається державі, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску”, – розповіли в міністерстві.

Втім, є варіант, за якого повертати гроші державі не доведеться. Це стане можливим у тому випадку, якщо підприємець, який їх отримав, працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості.

Хто може отримати допомогу

Взяти участь у програмі “Рука допомоги” можуть не всі. Вона поширюється на незайнятих працездатних осіб із малозабезпечених сімей, які:

  • зареєстровані як безробітні у центрі зайнятості;
  • виявили бажання займатися підприємництвом.

Як отримати гроші

Насамперед охочому отримати допомогу від держави потрібно подати до центру зайнятості 2 документи. ними є:

  • відповідна заява;
  • бізнес-план. Його можна скласти або самостійно, або у процесі навчання в центрі зайнятості.

Далі вже центр подає на розгляд відповідної комісії всі необхідні документи. А та, зі свого боку, ухвалює рішення про надання/ненадання прохачеві допомоги.

Якщо комісія ухвалить рішення про надання грошей, майбутній підприємець повинен буде або оформити юрособу, або зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП). На це він матиме 30 днів.

Після цього між центром зайнятості та підприємцем буде укладено договір про надання фінансової допомоги. Разом із тим він повинен буде подати до центру рахунок-фактуру, укладений із постачальником матеріалів та обладнання. На його підставі центр зайнятості перерахує гроші на рахунок постачальника. Рахунком-фактурою може бути:

  • квитанція;
  • накладна тощо.
Ольга Степанова

Recent Posts

На Великдень над Землею пройде один із найсильніших зорепадів століття

Завтра, 5 травня, коли українці святкуватимуть Великдень, над Землею пройде інтенсивний метеоритний дощ. Дослідники припускають,…

10 хв. ago

Цього року раніше: коли буде останній дзвоник 2024

Останній дзвоник в Україні 2024 року пройде в умовах війни. Через військові дії школи, згідно…

13 хв. ago

У моду повернулися легендарні літні туфлі: діти крадуть їх із шаф батьків

Всім нам чудово знайомі старі-добрі мокасини - шкіряне взуття з ноткою ностальгії та романтичного бохо стилю. Їхня зручність,…

15 хв. ago

Українці ломляться у ТЦК перед ухваленням нового закону про мобілізацію: але добровольцями “не пахне”

В останні дні спостерігається зростання черг біля ТКЦ, зокрема у Полтавській області. Про це повідомив начальник служби зв'язків…

20 хв. ago

Сьогодні частину України охопить похолодання: температура не підніметься вище +12°

У суботу, 4 травня, погода в Україні буде сонячною і сухою, проте частину країни охопить…

22 хв. ago

Індійська фірма сплагіатила бренд Tesla: компанія Маска подає до суду

Компанія Tesla подала до суду на індійського виробника акумуляторів за порушення торгової марки, так як…

31 хв. ago