Українці зможуть отримати до 100 тис. грн на відкриття бізнесу: деталі

Безробітні та незаможні українці з 1 січня 2022 року можуть отримувати фінансову допомогу від держави для старту власного бізнесу. Допомога надається у межах нової бюджетної програми, розробленої Міністерством соціальної політики, – «Рука допомоги». Розмір допомоги становитиме до 15 мінімальних зарплат – станом на початок 2022 року, це 97 500 грн.

Про це повідомило Мінсоцполітики, передає Експерт. Там зазначили: допомога є поворотною, тобто в майбутньому ці гроші потрібно буде державі повернути.

“Ця сума може бути використана лише для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання та матеріалів. Сума, яка повертається державі, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску”, – розповіли в міністерстві.

Втім, є варіант, за якого повертати гроші державі не доведеться. Це стане можливим у тому випадку, якщо підприємець, який їх отримав, працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості.

Хто може отримати допомогу

Взяти участь у програмі “Рука допомоги” можуть не всі. Вона поширюється на незайнятих працездатних осіб із малозабезпечених сімей, які:

  • зареєстровані як безробітні у центрі зайнятості;
  • виявили бажання займатися підприємництвом.

Як отримати гроші

Насамперед охочому отримати допомогу від держави потрібно подати до центру зайнятості 2 документи. ними є:

  • відповідна заява;
  • бізнес-план. Його можна скласти або самостійно, або у процесі навчання в центрі зайнятості.

Далі вже центр подає на розгляд відповідної комісії всі необхідні документи. А та, зі свого боку, ухвалює рішення про надання/ненадання прохачеві допомоги.

Якщо комісія ухвалить рішення про надання грошей, майбутній підприємець повинен буде або оформити юрособу, або зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП). На це він матиме 30 днів.

Після цього між центром зайнятості та підприємцем буде укладено договір про надання фінансової допомоги. Разом із тим він повинен буде подати до центру рахунок-фактуру, укладений із постачальником матеріалів та обладнання. На його підставі центр зайнятості перерахує гроші на рахунок постачальника. Рахунком-фактурою може бути:

  • квитанція;
  • накладна тощо.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии