В Україні з магазинів зникнуть безкоштовні одноразові пакети

З українських магазинів зникнуть безкоштовні одноразові пакети.

З 10 грудня в українських магазинах одноразові пластикові пакети продаватимуть за ціною від 2 до 3 гривень за штуку, йдеться в сюжеті 112ua.tv. Про це інформує Експерт з посиланням на УНІАН.

Введення даного заходу пов’язане з тим, що в Україні починає діяти перший етап відмови від пластикових пакетів. З 10 грудня забороняється використовувати у всіх сферах обслуговування пластикові пакети. Виняток – біорозкладані пакети для упаковки у виробництві. Тепер такі пакети надаватимуть лише за гроші.

Передбачається встановити наступні ціни на пакети:
2 гривні – пакет без ручок (без бічних складок);
2,50 гривні – пакет без ручок (з бічними складками);
3 гривні – пакет з ручками (з бічними складками).
За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів суб’єктів господарювання каратимуть штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн, а за повторне протягом трьох років вчинення такого ж порушення – у розмірі від 3400 до 8500 грн.

Штраф сплачується відповідним суб’єктом господарювання протягом 15 днів з дня отримання копії постанови. Для адаптації та виведення з обігу пластикових пакетів держава надає три місяці. З 10 березня 2021 року вводиться другий етап, в якому законом буде заборонено продавати: тонкі і надтонкі пластикові пакети. Такі пакети можна буде закупити за спеціально встановленими цінами державою і тільки в особистих цілях.

З 10 березня 2022 року за поширення заборонених пластикових матеріалів передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 8,5 тис.грн., при повторному порушенні протягом трьох років – від 17 тис.грн.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии