Повторне вручення повісток військовозобов’язаним: хто може отримати

Фахівець зауважив, що повістку повторно можуть направляти тоді, коли не змогли її вручити особі, або військовозобов’язаний не прийшов до територіального центру комплектування (ТЦК) у назначений час.В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію РФ. Чоловіки призовного віку отримують повістки. Юрист Ростислав Кравець пояснив, чи можуть в Україні повторно вручати повістки військовозобов’язаним. Про це пишуть «Факти ICTV», інформує Експерт;
Кому вручають повістку повторно
Кравець наголосив, що повторні повістки можуть надсилатися, якщо особа за певних обставин, її не отримала.

«Повторну повістку можуть направити як для уточнення даних призовника, так і для проходження ВЛК, аби з’ясувати придатність до служби», – пояснив юрист.

Фахівець зауважив, що повістку повторно можуть направляти тоді, коли не змогли її вручити особі, або військовозобов’язаний не прийшов до територіального центру комплектування (ТЦК) у назначений час.
Що може бути за неявку до військкомату
Кравець також нагадав, що чоловікам, які ухиляються від військової служби, або не з’являються до військкоматів після отримання повісток, загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність.

Зокрема, за неявку ТЦК у призначений час передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 3 400−5 100 грн з подальшим доставлянням особи до територіального центру комплектування.

Так, статтею 336 Кримінального кодексу України встановлюється відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Зокрема, особам, які ухиляються від призову, загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

«Проте навіть сплата штрафу чи арешт не звільняють військовозобов’язаного від мобілізації», – резюмував юрист.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии