У небо можуть повернутись дирижаблі: подробиці

Пасажирські дирижаблі скоро повернуться у небо.Іспанська авіакомпанія Air Nostrum планує повернути у небо пасажирські дирижаблі. Востаннє ці велетні гіганти піднімалися у повітря понад 80 років тому. Про це інформує Експерт з посиланням на DIP.

15 червня компанія Air Nostrum, що базується у Валенсії, яка обслуговує в основному регіональні маршрути всередині Іспанії, оголосила про плани стати першим замовником Airlander 10 — нового покоління класичних дирижаблів, які розробляє компанія Hybrid Air Vehicles в англійському Бедфорді.

Апарат довжиною 92 метри — найдовший літаючий об’єкт у світі, але він все одно поступається розмірам своїх найбільших попередників довоєнної доби. Отже, Airlander 10 британського виробництва має піднятися у небо Іспанії у 2026 році. Завдяки підйомній силі та природній летючості, що забезпечується інертним негорючим гелієм, чотири двигуни з векторною тягою, що приводять у дію Airlander 10, можуть працювати на відносно невеликій кількості палива. Airlander 10 може виробляти до 90 відсотків менше викидів, ніж звичайні літаки з аналогічним корисним навантаженням.

Ці показники досягаються за рахунок використання звичайного реактивного палива, але в майбутньому можна буде перейти на гібридну і, зрештою, повністю електричну силову установку. Компанія вже працює над досягненням цієї мети за допомогою Collins Aerospace та Ноттінгемського університету.

Єдиний недолік – це швидкість. Максимальна швидкість Airlander – 130 км/год. Але, за словами експертів, у деяких випадках це не має суттєвого значення. Air Nostrum може використовувати дирижаблі на деяких своїх затребуваних маршрутів на короткі відстані, наприклад, на Балеарських островах або між архіпелагом і материковою частиною Іспанії. В даний час у цих сегментах використовуються або турбогвинтові ATR-72-600 або регіональні реактивні літаки Canadair.

Гондола Airlander 10 зможе перевозити до 100 пасажирів, що відповідає місткості найбільшого літака у парку Air Nostrum – CRJ-1000. Більшість маршрутів авіакомпанії зручно розташовані в межах 750-кілометрової максимальної дальності польоту, на яку теоретично здатний Airlander 10. Оскільки дирижаблі можуть приземлятися на плоских, широко відкритих просторах або прикріплюватися до щоглів, Air Nostrum може навіть розширити свою мережу до нових пунктів призначення. належного аеропорту із ВВП.

Більше того, низька швидкість Airlander 10 у деяких випадках навіть позиціонується як плюс, оскільки це робить дирижабль чудовим варіантом для панорамних та розкішних повітряних круїзів, подібних до тих, які шведський стартап OceanSky Cruises планує зробити до Північного полюса. Додатковим бонусом є витривалість Airlander – він може залишатися у повітрі до п’яти днів. Проте варто зазначити, що Airlander 10 — проект, започаткований ще 2012 року, — ще далекий від завершення процесу сертифікації. Якщо все піде добре і Airlander 10 надійде в комерційну експлуатацію в 2026 році, за ним потенційно може бути більша версія Airlander 50, здатна перевозити до 200 пасажирів.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии