Допомога визволеним із полону захисникам: у МВС розповіли про реабілітацію

У МВС розповіли, яку допомогу надають зараз визволеним із полону захисникам.Визволеними з полону українськими захисниками зараз опікуються лікарі, вони отримують усю необхідну допомогу та реабілітацію, передає кореспондент Укрінформу. Про це у телеефірі повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, інформує Експерт.

«Ними займаються, перш за все, лікарі, психологи. Вони отримують усю необхідну допомогу та реабілітацію у відомчих закладах охорони здоров’я. І перший етап – це, звісно, щоб вони трошки відчули, що вже перебувають в Україні. Перш за все, вони отримують екстрену медичну допомогу та реабілітацію», — сказала Павліченко.

За її словами, серед 215 нещодавно визволених з полону — 136 осіб, які несуть службу у лавах підрозділів системи МВС, зокрема 118 нацгвардійців, 9 працівників Нацполіції та 9 прикордонників. Заступниця міністра зазначила, що визволені захисники мають змогу спілкуватися і бачитися з рідними і близькими, проте доступ до них інших осіб наразі певним чином обмежено. «Перш за все, вони мають отримати допомогу і реабілітацію, зокрема і психологічну, і відійти від того стану трошки, в якому вони перебували. Бо, як ми бачимо, вони повертаються дуже кволі, дуже худі», — пояснила Павліченко.

Водночас вона наголосила на порушенні росією прав людини щодо утримання військовополонених. «Наразі на цьому етапі працюють і правоохоронні органи, щоб засвідчити і зібрати всі докази перебування їх у полоні, порушення прав людини, зафіксувати це все, зібрати медичні всі свідчення, щоб це надалі також було використано нашими правоохоронними органами», — зазначила заступниця міністра.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии