Малюська розповів про можливість припинення війни і перемовини щодо гарантій безпеки

Денис Малюська розповів про припинення війни і перемовини щодо гарантій безпеки. Між Україною та Росією зараз не ведуться переговори щодо припинення війни. Оскільки єдина позиція росіян в тому, що вони хочуть підписати з нами документ, який дуже схожий на капітуляцію з нашого боку. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів міністр юстиції Денис Малюська, інформує Експерт.

«Треба чітко проводити лінію. Є перемовини з Росією. І є перемовини щодо гарантій безпеки з нашими партнерами і союзниками з Заходу. Перемовини з Росією — це там, де я член переговорної групи. Вони зараз не проводяться, крім дуже вузької групи і дуже вузької теми — це вивезення зерна. Що стосується переговорів з гарантій безпеки — там я участі не беру, тому в мене детальної інформації немає», — пояснює Малюська.

Він зазначив, зараз для перемовин з РФ створена велика група при Офісі президента і які їхні результати будуть досягнуті, та на яких умовах такі гарантії будуть надані — потрібно очікувати інформацію від Офісу президента і МЗС.

«Очевидно з того, що ми з самого початку дивилися і розуміли — напевно, що ці гарантії не будуть універсальними для всіх країн, що приєднаються до такого режиму, скоріш за все. Це комунікували Офіс та МЗС. Але це об’єктивна реальність, тому що можливості різних країн є різними, і принаймні поки що ступінь готовності захищати Україну теж різний у різних державах», — підкреслює Малюська

За його словами, перемовини на тему зерна відбуваються не на базі групи по гарантіях безпеки, чи навіть тієї повної групи, яка веде перемовини з Росією. «Це лише частина цієї групи. Фокус на тих, хто співпрацює з ООН, зі Збройними силами. За великим рахунком, можна було б навіть на три групи розподілити переговорний процес», — зазначив міністр.

Тобто, як він пояснює, є перемовини по зерну — короткострокові, вузькі лише щодо точкового питання. Є перемовини з Росією щодо потенційного припинення вогню чи миру — заморожені на певний час і не відбуваються. І перемовини щодо гарантій безпеки — великі, з багатьма країнами активно ведуться.

Міністр зазначив, що бере участь у складі делегації цієї другої групи щодо припинення вогню. «Так. Там, де ми поки що не ведемо дискусій виключно з огляду на те, що, напевно, зараз перспектив укладення такого договору немає. Насамперед — через позицію Росії», — підкреслив Малюська. Він розповів, що РФ постійно посилає сигнали про готовність знову відновити переговори, висуваючи свої ультиматуми. «Це лунає в російських медіа постійно: що ми готові, це українці не хочуть перемовлятися. Насправді вони готові підписати договір на тих умовах, які їм подобаються і які вкрай схожі на якусь капітуляцію. Тому це не готовність до перемовин — це готовність нав’язати свої умови, щоб ми здалися. Десь така в них готовність», — каже міністр.

Своєю чергою міністр наголосив, коли буде реальна готовність до реальних перемовин — безумовно, такі перемовини відновляться. «Але це питання до керівників переговорних груп, з нашого боку — це Давид Арахамія. Він найбільш детально і компетентно може прокоментувати цю історію і наслідки. Я даю лише загальне враження і своє розуміння», — підсумував Малюська.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии