Настільна плита — відмінний варіант для невеликих квартир, котеджів, стане в пригоді під час туристичних поїздок і відряджень. Наразі виробники пропонують безліч моделей на вибір. Щоб розібратися і вибрати найкращу, необхідно врахувати низку чинників.
Електричні чи газові
Здебільшого господині знають, як складно готувати в тісному приміщенні. Проблему можна вирішити за допомогою сучасної побутової техніки. Попри малий розмір, газові настільні плити досить потужні, щоб замінити стаціонарну поверхню. Водночас вони економлять простір у малогабаритній кухні. Таким приладам не потрібен стаціонарний монтаж, їх під’єднують до газопроводу чи балону.
Електричні плити широко використовуються в гуртожитках чи дачних заміських будинках. Компактні прилади прийдуть на допомогу за браком доступу до газу. Плити зручні, прості в експлуатації. Їх розташовують на будь-якій сухій поверхні в приміщенні чи надворі. Головна вимога — наявність електричної розетки поблизу.
Нагрівальний елемент
Потужність приладу і функціональність напряму залежать від типу нагрівального елемента. Розрізняють:
- Дискові — їхній чавунний плаский диск повільно нагрівається і так само неквапливо віддає теплову енергію. Тож нашвидкуруч щось приготувати не вдасться.
- Спіральні — допоможуть хутко посмажити картоплю чи закип’ятити воду. Але таку плиту важко відмити від бруду та жиру, а за регулярного використання зношується нагрівальна спіраль.
- Індукційні — моментально та рівномірно нагріваються, легко чистяться, але потрібно використовувати спеціальні мийні засоби. Важливо підібрати посуд — феромагнітний із дном, що збігається із розміром конфорки. Склокерамічна поверхня крихка й чутлива до ударів, тому такі плити варто використовувати стаціонарно.
Дискові та спіральні пристрої — практичні, надійні та недорогі. Індукційні коштують більше, проте енергоефективні, зручні, мають цікавий дизайн та ідеально вписуються в сучасний інтер’єр.
Тип управління
Необхідна температура в настільних плитах виставляється за допомогою перемикачів або кнопок. Залежно від типу управління розрізняють:
- поворотний регулятор;
- сенсорний;
- механічний.
Сенсорне управління характерне для індукційних плит. Просте механічне — для дискових та спіральних.
Вибираючи потрібну модель, враховуйте, як часто збираєтесь використовувати плиту та кількість осіб, для яких потрібно приготувати. Пристрій з однією конфоркою — легкий, компактний, підійде як дорожній варіант. Для великої сім’ї вибирайте плиту з двома чи навіть чотирма конфорками. Так ви зможете швидко приготувати смачний повноцінний обід для великої кількості людей. Але пам’ятайте, що зазначена в технічних характеристиках потужність приладу рівномірно розподіляється на всі конфорки. Тож чим більше зон нагрівання — тим менша ефективність.