Звіт Управління підзвітності уряду показав, що лише 55% винищувачів F-35 знаходяться в боєздатному стані. Про це повідомляє Breaking Defense.
Повітряні сили США зіштовхнулись з низькою готовністю літаків 5 покоління F-35 з декількох причин: дефіцит запчастин, надмірна залежність від підрядників, відсутність складів з запчастинами. Оцінка Управління опублікована через кілька днів після втрати F-35B Корпусу морської піхоти при дивних обставинах. Ця ситуація демонструє недолік, на який вже давно скаржаться військові: Повітряні сили занадто сильно залежать від головного виробника F-35 Lockheed Martin.
Підтримка боєздатності F-35 під керівництвом оборонної компанії називають нежиттєздатною через занадто дорогу вартість робіт Lockheed Martin. Всі ці фактори призвели до того, що тільки 55% F-35 готові до виконання завдань. При цьому цільовий показник складає 90% для F-35A та 85% для F-35B та С. Нові літаки зазвичай мають кращі показники боєготовності, але і вони значно нижче від цільових показників — в середньому 60%.
Станом на березень 2023 року понад 10 000 деталей очікували ремонту через проблеми зі складом. Офіс спільної програми F-35 був вимушений не чекати на ремонт й замовив нові деталі. Однак такий підхід не можна назвати стійким. Окрім цього час на ремонт на потужностях підрядників майже вдвічі більший, ніж на власних ремонтних базах армії. Проте Пентагон не має доступу до деяких технічних даних, що заважає робити ремонт власними силами.
З початку створення F-35 було всього три версії літака А, В та С, але постійна модернізація та доопрацювання призвело до того, що зараз існує 14 різних версій літака — це викликає роздратування у техніків.