У Мінекономіки назвали головні ризики для зростання ВВП

У Мінекономіки назвали головні ризики для зростання ВВП до кінця поточного року.

За сім місяців поточного року зведений індекс виробництва (ЗІВ) збільшився в річному вираженні на 1,3% (за шість місяців він зріс на 1%), ВВП — на 2,1% (за шість місяців — на 1%), повідомило Мінекономіки в огляді економічної активності за підсумками липня, опублікованому 15 вересня. Про це інформує Експерт з посиланням на ФОКУС.

Міністерство зазначає, що очікуване зростання ВВП за підсумками року на 4% може не статися. Ризики для зростання ВВП до кінця поточного року:
частота, тривалість і ступінь жорсткості можливих нових карантинних обмежень;
погіршення кон’юнктури на ключових для вітчизняного експорту сировинних ринках на тлі поширення нової хвилі коронавірусу та загострення відносин між окремими країнами;
зростання неплатоспроможності підприємств;
повноцінний запуск газопроводу “Північний потік-2”, що може позначитися на надходженнях від транзиту газу.

У Мінекономіки назвали головні ризики для зростання ВВП

У липні майже всі основні види економічної діяльності, крім оптової торгівлі, продемонстрували зростання, яке підтримувалося ослабленням карантину всередині країни і за її межами, більш оптимістичними настроями бізнесу в поєднанні з ефектом низької бази порівняння минулого року.

Однак про посткризове оздоровлення економіки поки говорити зарано. Так, за даними НБУ, індекс очікувань ділової активності в липні склав 50,8 пунктів, впавши з 51,6 в червні.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии