Перехід на літній час може негативно вплинути на здоров’я — лікарі

Сезонна зміна часу може спричинити дискомфорт, втому та порушення сну, особливо це стосується людей із серцево-судинними захворюваннями, попереджає експерт з питань охорони здоров’я Уляна Вернер.Перехід на літній час проводять щорічно в останню неділю березня. У 2023 році це 26 березня. Годинник переводять на одну годину вперед о 4:00, інформує Експерт.

За словами Уляни Вернер, щорічний перехід на літній час може порушити циркадний ритм організму, впливаючи на режим сну і неспання. Дискомфорт і втома, що виникають внаслідок цього, можуть призвести до порушень сну, особливо в перші дні. 

Крім того, у людей із серцево-судинними захворюваннями можуть спостерігатися серцеві дисфункції, підвищений кров’яний тиск і частіші епізоди аритмії, попереджає доктор Вернер.

Циркадний ритм регулюється внутрішнім годинником у мозку, а гіпоталамус регулює рівень мелатоніну у відповідь на світло. 

Перехід на літній час порушує режим сну через зміну світлового режиму, що призводить до того, що люди недосипають необхідну кількість сну, додає доктор Вернер. 

Зміни в циркадному ритмі можуть впливати на настрій, пам’ять, увагу та загальну роботу мозку.

Дослідження показали, що негативні наслідки сезонної зміни часу можуть відчуватися протягом декількох днів після переведення годинників. Тому людям рекомендується приділяти першочергову увагу гігієні сну в дні, що передують переведенню годинників, і дати організму час на адаптацію після переведення годинників.

Отже, хоча сезонна зміна часу може здатися незначною незручністю, вона може мати значний вплив на здоров’я, особливо для тих, хто вже страждає на такі захворювання, як серцево-судинні проблеми. 

Дотримання гігієни сну та надання часу організму на адаптацію може пом’якшити цей вплив.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии