В Україні вступили в силу нові правила зупинки автомобілів поліцією

Президент України підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху” № 1231-IX, який Верховна Рада ухвалила 16 лютого 2021 року. Він набрав чинності 17 березня,

Про це пише Експерт з посиланням на ampercar.com.

У Законі України “Про дорожній рух” встановили, що у випадку подання сигналу про зупинку водій зобов’язаний:

– зупинити транспортний засіб з дотриманням вимог Правил дорожнього руху;
– тримати руки в полі зору поліцейського і не виходити з транспортного засобу без дозволу;
– на вимогу поліцейського пред’явити у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, – поліс страхування (або електронні аналоги відповідних документів).

Для пасажирів автотранспорту встановили обов’язки під час зупинки транспортного засобу на вимогу поліцейського знаходитися на своєму місці до відповідного розпорядження або вимоги поліцейського, на вимогу поліцейського вийти з транспортного засобу.

Законом № 1231 передбачається можливість зупинки транспортного засобу поліцейським для огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. У разі фіксації обставин тимчасового затримання транспортного засобу в режимі фотозйомки (відеозапису) таке затримання відбувається без присутності понятих. Огляд водія (судноводія) на стан сп’яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.

Новости партнеров