США розслідують, як їхні технології опинилися в іранських безпілотниках

Адміністрація президента США Джо Байдена створила робочу групу для розслідування того, як західні технології, включаючи американську мікроелектроніку, опинилися в іранських безпілотниках-камікадзе, які Росія використовує для нападу на Україну.Про це повідомляє CNN з посиланням на численних чиновників, інформує Експерт.

Згідно з повідомленням, незважаючи на суворі обмеження експортного контролю і санкції, спрямовані на запобігання отриманню Тегераном передових матеріалів, «з’явилися докази, які свідчать про те, що Іран знаходить велику кількість комерційно доступних технологій».

«Серед компонентів, знайдених в деяких безпілотниках, є процесори, побудовані технологічною компанією Texas Instruments, що базується в Далласі», — повідомляє CNN, посилаючись на розслідування Збройних сил і джерело, знайоме з американським розслідуванням.

У листопаді українська некомерційна організація StateWatch та українська громадська організація Незалежна антикорупційна комісія (НАКО) опублікували результати розслідування, згідно з якими іранські безпілотники Shahed, за винятком двигуна, повністю складаються з деталей іноземного виробництва.

Некомерційна організація ідентифікувала понад 30 компаній з ЄС та США, чиї деталі були використані для виробництва іранських безпілотників-камікадзе. Розслідування показало, що компоненти включали «сервопривід від американської Hitec USA Group, силові елементи від японської Panasonic і керамічну антену від канадської Tallysman».

Канадська компанія Tallysman Wireless пізніше підтвердила, що продукція компанії була виявлена в іранських безпілотниках Shahed-136.

Президент компанії Джайлз Пантера заявив, що Tallysman Wireless не експортує свої компоненти до Ірану або Росії, а її дистриб’юторська мережа забороняє продавати будь-яку продукцію країнам та особам, що перебувають під санкціями. Він додав, що компанія зараз працює з Канадським агентством прикордонної служби та іншими урядовими установами, щоб визначити, як ці деталі потрапили до Ірану.

Росія використовує іранські безпілотники-камікадзе для нападу на Україну з вересня, здійснюючи атаки на цивільне населення та руйнуючи енергетичну інфраструктуру по всій країні.

Президент Володимир Зеленський заявив 19 грудня, що Росія отримала нову партію з 250 іранських безпілотників Shahed-136.

США, Великобританія, ЄС і Канада ввели санкції проти іранських фізичних і юридичних осіб, причетних до постачання Росії безпілотників.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии