Україна активно співпрацює з міжнародними партнерами, включаючи ООН, ОБСЄ, НАТО та національні громадські організації, для подальшого впровадження стандартів гендерної рівності у ЗСУ.Про це інформує пресслужба Міноборони.
У 2023 році кількість військовослужбовиць ЗСУ збільшилася на 40% у порівнянні з 2021 роком. Наразі в армії служить майже 43 тисячі жінок, що на 12 тисяч більше за два роки.
Значні зміни відбулися у сфері рівноправності. Міністерство оборони скасувало усі обмеження щодо доступу військовослужбовиць до різних посад. Тепер жінка в армії може обіймати посади водія, гранатометника, заступника командира розвідгрупи, командира БМП, ремонтника, кулеметника, снайпера та інші.
Також було суттєво розширено вікові межі для контрактників. Тепер від 18 до 60 років можуть ними стати представники обох статей.
Декретна відпустка тепер зараховується до загального строку військової служби військовослужбовців. Також надана можливість здобуття військової освіти на всіх рівнях.
У 2019 році Уряд України вперше дозволив дівчатам вступати до військових ліцеїв. Жінкам, які бажають стати офіцерами ЗСУ, надано доступ до усіх рівнів військової освіти, а також можливість обирати зі списку тих же спеціальностей, що і чоловікам.
Організовано системну роботу з підвищення компетентності особового складу з питань рівних прав і можливостей для жінок та чоловіків. Тренінги, семінари, наради та освітні програми проводяться постійно в усіх військових частинах.
Аспекти рівноправності враховуються при розробці нормативно-правових актів, всі документи проходять гендерну експертизу.
Також зроблені кроки для поліпшення умов служби жінок-військовослужбовців, включаючи створення додаткових місць проживання та вбиралень. Нові зразки військової форми та засобів індивідуального захисту розробляються з урахуванням антропометричних даних.
Також проводиться постійна робота щодо запобігання сексуальним домаганням та іншим порушенням прав людини, включаючи гендерно зумовлені ситуації, в тому числі вдома та на роботі.