Вчені, які проводять тралення на борту дослідницького судна біля берегів Антарктиди, виловили раніше невідому науці підводну істоту з 20 кінцівками. Дослідники назвали її “антарктичною зіркою з полуничного пір’я”, або Promachocrinus fragarius. Стаття про це опублікована в журналі Invertebrate Systematics.
Дослідження було організовано з метою полювання на “загадкових” морських мешканців: групу, відому як промахокринус, або антарктичні пернаті зірки. Експедиція проводилася в період з 2008 по 2017 рік.
За словами фахівців, ці істоти мають зовнішню схожість із морськими зірками або морськими огірками, проте їхня основна відмінність полягає у великих розмірах і “потойбічному” вигляді. Ці морські тварини мешкають на глибині від 20 метрів до двох кілометрів під поверхнею води. Загалом біологи змогли знайти вісім видів, а чотири з них виявилися унікальними.
Вчені заявили, що наукові експедиції для дослідження антарктичних глибин триватимуть, оскільки наразі на глибині під льодами може існувати безліч не відкритих наукою видів.