Фінляндія почала підготовку до повномасштабної війни через напад Росії на Україну

Збройні сили Фінляндії після російського вторгнення в Україну змінили стратегію оборони і готуються до повномасштабної війни з потенційним противником.Про це пише газета Helsingin Sanomat, інформує Експерт.

Як пише газета, нова стратегія призвела до безпрецедентних для мирного часу закупівель озброєнь і техніки для Міноборони Фінляндії. Іікка Марттіла, радник Міноборони, підтвердив, що це пов’язано з вторгненням Росії в Україну.

Раніше військова стратегія Фінляндії полягала в тому, щоб зробити вторгнення для можливого противника занадто дорогим. Як пише Helsingin Sanomat, переглянути цю позицію змусило те, що Росія не рахується з людськими втратами і втратами техніки в Україні. 

«Нічого подібного раніше не було. Тепер ми купуємо поспіхом, і виділені на це суми абсолютно виняткові. Війна в Україні показала, що той, хто обороняється, повинен мати при собі достатню кількість систем і боєприпасів», — сказав Мартіла. 

Ще навесні 2022 року фінське військове відомство отримало загалом близько 2,2 мільярда євро для швидких покупок озброєнь. Їх передбачається використовувати протягом п’яти років. Цю суму було виділено понад оборонний бюджет країни, який також збільшився на один мільярд євро — до 6,1 мільярда. 

Helsingin Sanomat зазначає, що останніми десятиліттями Фінляндія купувала здебільшого вживану техніку. Тепер, як пише газета, закуповується тільки нове і найдосконаліше озброєння. 

Згідно з даними про військові закупівлі за кордоном, Фінляндія купила, зокрема, ракети великої дальності і протитанкові ракети виробництва Ізраїлю, зенітні і крилаті ракети виробництва США, 38 південнокорейських протитанкових гаубиць К9 і шведські зенітні ракети. У листопаді також стало відомо про можливу угоду на півмільярда євро на купівлю Фінляндією ракет для HIMARS.

Вторгнення Росії в Україну також змусило Фінляндію і Швецію навесні цього року подати заявку на вступ до НАТО, переглянувши свої історично нейтральні позиції. Після прийняття країн протяжність наземного кордону Росії з країнами НАТО збільшиться вдвічі — до 2600 км, а Балтійське море стане фактично внутрішнім морем альянсу.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии