Метод безконтактного розрахунку NFC є цілком безпечним — Держспецзв’язку

У Держспецзв’язку розповіли, чи безпечно розраховуватись безконтактним способом оплати.Зараз більшість людей купуючи продукти чи оплачуючи щось карткою використовують безконтактний спосіб оплати. Про це інформує Експерт з посиланням на GSMinfo.

Завдяки NFC оплачувати покупки можна смартфоном, годинником, чи просто приклавши картку на секунду до терміналу. При цьому, в більшості випадках, не треба вводити пін-код. Це звісно ж дуже зручно, але чи безпечно? Чи не є цей спосіб привабливим для шахраїв, які тільки те й роблять, що полюють на чужі гроші. У Держспецзв’язку пояснили, які є ризики та як себе від них убезпечити.

Метод розрахунку NFC є цілком безпечним
Існує міф, що шахраї можуть підібратися максимально близько до людини, і спеціальним пристроєм зчитати дані з її картки, якщо вона має чіп. Та це не правда. Цей спосіб оплати дуже захищений. Ба більше, при оплаті в магазині чіп не надає дані картки, а лише обмінюється одноразовим ключем, який окремо створюється для кожної оплати. Також, бездротовий зв’язок утворюється лише на кілька секунд і на дуже малій відстані. Тобто картку потрібно майже впритул прикласти до терміналу, щоб з неї списали кошти. Шахраї, цього провернути ніяк не зможуть.

Ризики є, якщо ви загубите картку або гаджет
Водночас, цей спосіб має мінус в тому випадку, якщо ви загубите картку. Будь-хто зможе нею розрахуватись не знаючи пін-кода. Як тільки ви помітили, що картки немає одразу ж заблокуйте її. Якщо ви загубили гаджет, наприклад, годинник чи телефон на котрому є можливість розраховуватись безготівково, картку теж краще одразу заблокувати.

Банки рекомендують не нехтувати й іншими налаштуваннями безпеки. Наприклад, встановіть ліміт на денну суму оплат. Чи ліміт для інтернет-оплат. Тоді навіть якщо ви загубили картку і не одразу це помітили, крадій не зможе використати всі гроші, які на ній є.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии