Країни ЄС розглядають більш жорсткі обмеження для літніх водіїв авто

Очікується, що Європою прокотиться хвиля змін, оскільки владні структури готуються посилити правила щодо водіїв похилого віку, з потенційними обмеженнями для осіб у віці 65 років і старше.Нові правила, які набудуть чинності в січні 2024 року, передбачатимуть обов’язкове проходження водіями цієї вікової групи психологічної оцінки під час поновлення посвідчення водія. Метою цих інноваційних заходів є не що інше, як підвищення безпеки дорожнього руху. Ця важлива подія відповідає амбітній ініціативі Європейського Союзу “Vision Zero”, яка спрямована на зниження частоти дорожньо-транспортних пригод і, як наслідок, втрати дорогоцінних життів.

Психологічні тести мають на меті виявити будь-які потенційні проблеми з концентрацією уваги та оцінити загальний психічний стан літніх водіїв. Негативний результат цих тестів унеможливить продовження терміну дії їхніх водійських посвідчень. Крім того, в майбутньому можуть бути запроваджені додаткові заходи, включаючи обов’язкові курси підвищення кваліфікації для водіїв віком 70 років і старше.

Розглядаючи різні альтернативи, Європейська комісія розглядає можливість видачі літнім водіям більш короткострокових посвідчень, можливо, терміном на п’ять років. Крім того, деякі експерти виступають за щорічні огляди для осіб у віці 75 років і старше. Тим часом, водії у віці від 65 до 75 років повинні будуть проходити огляди кожні два роки.

Наразі залишається незрозумілим, чи будуть ці правила застосовуватися до іноземців, включаючи українських біженців, які проживають у країнах ЄС. Наскільки ця політика вплине на водіїв-іноземців, ще належить з’ясувати.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии