Конгрес США узгодив програму допомоги для України на 2023 рік

Законопроєкт про оборонну політику (NDAA — National Defense Authorization Act) на суму 858 млрд. дол. передбачає виділення 2,7 мільярда доларів на збільшення потужностей виробництва боєприпасів, а також тимчасову відмову від деяких обмежень у контрактах на боєприпаси для підтримки України.Законодавці США погодилися надати Україні не менше 800 млн доларів додаткової допомоги в галузі безпеки наступного року. 

Також документ дозволяє виділення додаткових коштів на розробку гіперзвукової зброї, закриття складу пального Red Hill на Гаваях та купівлю наявних систем озброєння, включаючи винищувачі F-35 корпорації Lockheed Martin та кораблі виробництва General Dynamics.

Крім того, законопроєкт зміцнює Тихоокеанську ініціативу стримування новими інвестиціями у сумі 11,5 млрд доларів. Він санкціонує ухвалення законодавства на розширення співробітництва в галузі безпеки з Тайванем із видатками до 10 млрд доларів впродовж п’яти років.

Водночас законопроєкт NDAA не остаточний документ щодо витрат. Такі законопроєкти лише передбачають програми фінансування.

NDAA, що ухвалюється щорічно починаючи з 1961 р., стосується всього: від підвищення зарплати для військовослужбовців США (цього року вона становить 4,6%) — до того, скільки кораблів або літаків можна придбати, програми фінансування виробництва озброєнь тощо. Оскільки це законодавство, яке необхідно ухвалити, законодавці використовують NDAA як засіб для низки ініціатив.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии