Українці отримали можливість оформити електронний лікарняний, перебуваючи за кордоном: як це зробити

Українці можуть отримати електронний лікарняний, перебуваючи за кордоном.Алгоритм його оформлення опублікував Пенсійний фонд України, інформує Експерт.

1️. Звернутися по медичну допомогу до лікаря в країні перебування, після чого отримати документальне підтвердження з використанням міжнародної класифікації МКЛ – 10.

2️. Зв’язатися з лікарем за допомогою месенджера або електронної пошти.

3️. Підтвердити підставу для отримання тимчасової непрацездатності, надавши довідку або витяг (п.1).

4️. На підставі документа лікар формує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН).

5️. Медичний висновок автоматично передається з електронної системи охорони здоров’я до електронного реєстру листків непрацездатності.

6️. Далі автоматично формується електронний лист непрацездатності.

7️. Електронний листок непрацездатності надходить роботодавцю пацієнта до його кабінету страхувальника, про що останній повинен повідомити будь-яким зручним способом.

8️. Через 7 днів з дати закриття електронний лікарняний переходить у статус “Готово до оплати” та роботодавець може розпочати опрацювання е-лікарняного та призначення допомоги.

9️. Роботодавець формує заяву-розрахунок та подає її до Фонду соціального страхування України на оплату.

10. Стежити за станом оплати лікарняних та декретних посібників можна онлайн у Telegram-каналі ФССУ.

1️1. Якщо зв’язку з роботодавцем немає, стан оплати лікарняних завжди можна уточнити безпосередньо у відділенні Фонду, де його зареєстровано. Актуальні контакти можна знайти за посиланням.

Зазначений алгоритм діє лише у випадках: захворювання або травми загального характеру, догляду за хворою дитиною, вагітності та пологів, ортопедичного протезування.

Строк дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність визначається іноземним медичним документом, але не може перевищувати:
30 днів – для категорій «Захворювання або травма загального характеру» та «Ортопедичне протезування» (якщо непрацездатність триває довше, необхідно надати актуальний медичний документ);
14 днів – для категорії “Догляд за хворою дитиною”, якщо дитина лікується амбулаторно.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии