Обрій оптимізму. На чому банкіри ґрунтують позитивний прогноз?

Безпрецедентний виклик війни українські банки витримали з гідністю. Попри повномасштабне вторгнення банківська система України продовжила забезпечувати фінансову стабільність, а деякі фінустанови навіть продемонстрували позитивну динаміку розвитку.

Як-от, наприклад, один із «найзріліших» учасників фінансового ринку COMINBANK (провадить діяльність на ринку України понад 29 років) за минулий рік відкрив 16 нових відділень та створив понад 150 нових робочих місць.

В банку не приховують, що рік війни виявився найважчим за всю його історію, попри це команді вдалося не лише розширити географію присутності, зміцнити команду, зберегти вкладників, та навіть — зацікавити нових.

«Щомісяця ми залучали 60−80 млн грн депозитів фізичних осіб, і більше половини з них — це були нові вкладники», — зазначає Тетяна Путінцева, Голова Правління COMINBANK.

Безперечно, війна завдала важкого удару українській економіці, шокувала фінансовий сектор і бізнес. Довоєнні показники роботи ринку поки що залишаються важкодосяжними. Тим не менш, підприємці адаптуються до нових реалій. А експерти мають підстави для оптимізму.

«COMINBANK переживає разом з країною всі спільні виклики: економічні кризи, ковід, російську агресію.  Це сформувало наші цінності і загартувало характер. Ми, українці, маємо дійсно унікальний досвід, невідомий нашим колегам на Заході — досвід виживання та розвитку за будь-яких умов. Щиро сподіваюсь, що після нашої перемоги, ми отримаємо також досвід стрімкого економічного відновлення», — ділиться очільниця.

Про обнадійливий прогноз на 2023 рік також говорить і Денис Матвієнко, заступник Голови Правління COMINBANK:

«Маємо обґрунтоване сподівання на покращення макроекономічних показників, зокрема рівня інфляції. Такі очікування пов’язані зі стабільною підтримкою України міжнародними партнерами і не лише. Вже зрозуміло, що навіть блекаут, не матиме критичного впливу на економіку, як передбачали за песимістичним сценарієм. На оптимізм налаштовують заходи, вчасно вжиті керівництвом країни та НБУ і, звісно ж, ефективна робота ЗСУ. Віримо у наших воїнів та найшвидшу перемогу!».

Нагадаємо, що за ініціативи Національного банку всі системно важливі банки об’єдналися для створення спільної банківської мережі – POWER BANKING. Пункти мережі забезпечені альтернативними джерелами енергії, резервними каналами зв’язку та усім необхідним для нон-стоп обслуговування. Тож навіть в разі тривалої відсутності електроенергії у відділеннях мережі клієнтам буде доступний перелік нагальних банківських послуг, зокрема платежі, переказ коштів, отримання готівки, обмін валют, консультації менеджерів тощо.

COMINBANK приєднався до POWER BANKING у грудні 2022. Наразі до мережі увійшли 22 його відділення.

ДОВІДКА

За даними аналітичної агенції FinClub COMINBANK увійшов до рейтингу «25 провідних банків України під час війни — 2022».

Акціонерне товариство «КОМІНБАНК» (COMINBANK) — універсальний банк, зареєстрований НБУ 3 грудня 1993 року, свідоцтво про реєстрацію №219.  Кількість відділень банку станом на вересень 2022 року — 55 по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. COMINBANK є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Власником 100% акцій банку є Стефан Пол Пінтер — засновник та виконавчий директор приватної інвестиційно-банківської та керуючої компанії GML Capital LLP (Лондон, Велика Британія).

АТ «КОМІНБАНК» (cib.com.ua)

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии