Європі загрожують «безпрецедентні ризики» дефіциту газу

У МЕА попереджають про «безпрецедентні ризики» дефіциту газу.У Міжнародному енергетичному агентстві (МЕА) повідомили, що Європа зіткнулася з «безпрецедентними ризиками» поставок природного газу. Про це інформує Експерт з посиланням на Associated Press.

У квартальному звіті МЕА говориться, що у разі повного припинення поставок газу РФ країни Європейського Союзу взимку повинні будуть скоротити використання газу на 13%. Підприємства в Європі вже скоротили використання природного газу, іноді просто відмовившись від енергоємної діяльності, наприклад, виробництва сталі та добрив.

Високі ціни на газ, який використовується для опалення будинків, виробництва електроенергії та низки промислових процесів, сприяють рекордній споживчій інфляції, яка у єврозоні вже досягла рекордних 10%. Європейські уряди та комунальні підприємства компенсували значну частину російського дефіциту за рахунок закупівлі дорогого зрідженого природного газу (ЗПГ), який надходить кораблями з таких країн, як США та Катар, а також за рахунок збільшення поставок трубопроводами з Норвегії та Азербайджану.

«Міжрегіональна конкуренція в закупівлях СПГ може створити додаткову напругу, оскільки додаткові європейські потреби створять більший тиск на інших покупців, особливо в Азії, і, навпаки, похолодання в Північно-Східній Азії можуть обмежити доступ Європи до СПГ», – повідомили в МЕА.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии