Український фермер придумав інноваційний спосіб розмінування свого поля

Український фермер вирішив сам розчистити поле від вибухівки.Український фермер винайшов новий спосіб знешкодження мін, що залишилися на його полі після російського вторгнення. Він оснастив свій трактор захисними панелями, знятими з російських танків, та системою дистанційного керування, інформує Reuters.

Після того, як російські війська були відкинуті з частини східної України українським контрнаступом минулого року, на багатьох полях залишилися міни, через що фермерам небезпечно сіяти зерно для наступного врожаю. Не є винятком і поля навколо села Гракове. Олександр Кривцов, власник агрокомпанії, знаючи про сильно завантажених офіційних саперів, вирішив сам розчистити поле від вибухівки.

Він розробив трактор з дистанційним керуванням, який може витримати вибухи. Використовуючи броню пошкодженої російської військової техніки для захисту кузова трактора, Кривцов придбав систему, яка надає змогу дистанційно керувати трактором із ковша екскаватора.

«Ми почали це робити лише тому, що настав час сівби, і ми нічого не можемо зробити, оскільки рятувальні служби дуже зайняті», – сказав Кривцов Reuters. “Ми наїхали на протитанкову міну. Захист підірвався, (але) трактор живий. Всі живі, цілі, техніку відновили і відремонтували”, – розповів фермер.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль минулого тижня повідомив, що близько 30% території України заміновано росіянами і що уряд націлений на якнайшвидше розмінування сільськогосподарських земель. «Ми не встигаємо розміновувати поля. Об’єми роботи величезні. Потрібні роки, щоб розмінувати це конкретне поле вручну і гарантувати, що тут немає мін», – розповів керівник підрозділу розмінування Сергій Дудак.

Раніше повідомлялося, що заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик сказав, що в Україні у межах гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель вже обстежено близько 70 тисяч гектарів. Він зазначив, що процес розмінування сільськогосподарських земель в Україні відбувається повільно через обмежені ресурси. Зокрема, швидкість розмінування залежить від кількості саперів, залучених у процес, а також кількості машин, необхідних для проведення робіт з розмінування.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии