Експерт розказав, навіщо Шольц дзвонив Путіну

Телефонуючи у Москву, Олаф Шольц навряд чи ставив собі за мету просто перевірити, чи живий російський диктатор. Причини розмови були зовсім іншими.Таку думку 24 каналу висловив політолог Валерій Димов. Під час телефонних переговорів, які тривали годину, Шольц обговорив з Путіним агресивну війну Росії проти України.
Відповідь – у самій Німеччині. Насправді там бажання миру, мирних переговорів чи якихось «мирних рішень» домінує над затягуванням війни, – сказав політолог.
Як зазначив Димов, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну додзвонитися у Кремль було не так просто. Путін відповідав на дзвінки лише тих, хто демонстрував до нього певну лояльність. Зараз же через воєнні поразки Росії ситуація змінилася.
Попри те, що Німеччина активно підтримує Україну у боротьбі проти російської агресії, німці не сприймають цю війну так гостро, як українці. За словами Димова, українці раніше теж не надто переймалися конфліктами, які відбувалися в інших країнах. До того ж німці відчувають на собі економічні наслідки війни.
У Німеччині є велика частина людей, які хотіли б швидше отримати розв’язання проблем за рахунок України. Вони погоджуються, що сторонам треба домовлятися на певних умовах. Зокрема, для того, аби у Німеччині припинилася інфляція, яка досягла рекордних показників з 1982 року,– сказав Димов.
Він додав, що у кожній з європейських країн є певні проросійські політичні сили, які спекулюють на труднощах, що виникли в Європі через російську агресію проти України. Зокрема, такі приклади є у наступних країнах:
Чехії;
Словаччині, де можуть відбутися дострокові парламентські вибори;
Франції. Політолог нагадав, що у другому турі президентських виборів у Франції навесні 2022 року проросійська політикиня Марін Ле Пен набрала рекордні 41,5% голосів виборців.
«Тези про необхідність переговорів між Україною та Росією існують і у виборців, і в політичних сил, і тим паче у політичних спекулянтів», – сказав Димов.
За словами політолога, важко вгадати, що саме має на думці Олаф Шольц. Втім, як зазначив Димов, ті політики, які хочуть і надалі залишатися біля політичного керма країни, мають дослухатися до настроїв своїх виборців.
Політики бачать, що більшість громадян виступають за те, аби підтримувати Україну і засуджувати Росію. Тому нічого страшного у таких переговорах немає,– додав політолог.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии