У Пакистані триває розробка потужностей балістичних ракет великої дальності, що у перспективі дозволить країні завдавати ударів по цілях далеко за межами Південної Азії. Це робить Пакистан “новою загрозою” для Сполучених Штатів Америки.
Про це заявив заступник радника з національної безпеки США Джон Файнер, передає РБК-Україна з посиланням на Reuters.
У ході виступу на заході Фонда Карнегі за міжнародний мир американський посадовець зазначив, що Пакистан, який має ядерну зброю, працює над “все більш складною ракетною технологією, від систем балістичних ракет великої дальності до обладнання, яке дозволить випробувати значно більші ракетні двигуни”.
На думку Файнера, якщо ці тенденції збережуться, Пакистан “матиме можливість вражати цілі далеко за межами Південної Азії, в тому числі в Сполучених Штатах”.
Він також звернув увагу, що кількість держав, які володіють ядерною зброєю і мають ракети, які можуть досягти США, є “дуже малою, і вони, як правило, ворогують”.
“Отже, відверто кажучи, нам важко сприймати дії Пакистану як щось інше, ніж як нову загрозу для Сполучених Штатів”, – додав заступник радника з нацбезпеки США (нині відомство очолює Джейк Салліван).
Днями Штати оголосили про нові санкції, пов’язані з програмою розробки балістичних ракет Пакистану.
Обмеження, зокрема, вперше застосовувалися проти державного оборонного агентства, яке контролює програму.
Як пише Reuters, двоє високопоставлених чиновників адміністрації США на умовах анонімності заявили, що занепокоєність з боку Вашингтона через ракетну програму Пакистану була давньою і “виникла через розміри ракетних двигунів, які розробляються”.
Один з чиновників сказав західним журналістам, що загроза для Штатів залишиться ще через 10 років.
“Вони (Пакистан, – ред.) не визнають нашої стурбованості. Вони кажуть нам, що ми упереджені”, – сказав Reuters другий американський чиновник.
Він додав, що пакистанські офіційні особи неправильно натякнули, що санкції з боку США щодо їхньої ракетної програми начебто мають на меті “знищити їх здатність захищатися від Індії”.