Енергетичне обладнання, яке Литва та інші країни можуть передати Україні, необов’язково має встановлюватися на об’єктах, які були пошкоджені внаслідок російських ракетних обстрілів.
Про це йдеться в матеріалі “Апострофа“.
Як повідомлялося раніше, Литва заявила про готовність передати Україні обладнання зі своїх зупинених електростанцій, зокрема, Вільнюської ТЕЦ. Нашій країні таке обладнання конче потрібне, адже багато енергооб’єктів пошкоджено чи взагалі знищено ракетними ударами ворога.
Україна сподівається, що інші союзники також поділяться відповідним обладнанням із зупинених електростанцій.
Щоправда, тут є нюанс.
“Потрібно розуміти про яку потужність йдеться. Якщо це станція до 50 мегават, тоді це має сенс. Якщо йдеться про станції більшої потужності, то ніякого сенсу в цьому немає, оскільки як це все транспортуватиметься?” – пояснив “Апострофу” керівник спеціальних проектів науково-технічного центру “Псіхея” Геннадій Рябцев.
При цьому дуже важливо те, що невеликі розміри енергооб’єктів (розібраних у них та перезібраних у нас) дозволять забезпечити децентралізацію енергопостачання, що зробить відповідну інфраструктуру менш вразливою до ракетних атак.
За словами Геннадія Рябцева, закордонне обладнання та інші елементи теплоелектростанцій можуть бути використані для створення фактично з нуля малих об’єктів теплоенергетики в Україні, причому зовсім не обов’язково на території вже існуючих ТЕС та ТЕЦ, які постраждали від ворожих обстрілів, – їх можна буде встановити практично будь-де.